Mnoho dalších stromečků a keříků byly nálety. Některé hodně let staré. Celou dobu stavění jsem se jimi nijak nezabýval, pokud něčemu nepřekážely, ale teď na ně přišla řada.
V jednom rohu byl kaštan, který se už dost nakláněl přes plot k sousedům. Nejdřív jsem ho zkácel, ale nakonec musel pryč i pařez. Docela to šlo, protože, jak jsem zjistil, rostl na místě starého, už dávno ztrouchnivělého, pařezu. I tak ale vznikl pěkný kráter.
Druhý strom byl jasan. Rostl hned u zídky, kterou mají sousedi pod plotem. Vůbec se mi nechtělo s ním něco dělat, protože mi bylo jasné, že kořeny prorůstají zídkou, která sama o sobě tak tak držela pohromadě. Nakonec ale taky musel pryč. A byla s ním mnohem větší práce. Dopadlo to tak, že nejspodnější část pařezu zůstala v zemi. Pokud časem opět porostou nějaké větvičky, nezbude nic jiného něž je likvidovat ručně.
Díra po pařezu kaštanu
Ostatní stromky a keře byly malé, některé jen jeden proutek. I tak ale nějaké kořínky určitě zůstaly v zemi a příští rok opět vyraší.
1 komentář:
U nás jsme nad stromy hodně přemýšleli a nakonec jsme si pozvali k nám na zahradu i geotechnika, aby nám udělal rozbor půdního sedimentu, na jehož základě jsme pak vysazovali stromu, u nichž jsme věděli, že budou skutečně růst a nebude to jen díra na peníze za vodu při zalévání. :) Každopádně lze to samozřejmě udělat i tak, že zvolíte nějaké univerzální stromky, které rostou i na skále. Ty ale většinou nejsou tak pěkné a plodné.
Okomentovat